Vrchní obrázek

CYTO 2015 Glasgow

 
 
 
 Letošní výroční ročník celosvětové cytometrické konference CYTO se konal v největším skotském městě - Glasgow. Konference probíhala v příjemném prostředí SECC (Scottish Exhibition and Conference Centre), které je výraznou architektonickou dominantou  Glasgow.
Program byl nabitý odbornými přednáškami světových odborníků. Zaměření bylo široké - od základního výzkumu, klinickou praxi až po čistě technická sdělení. Mimo společných přednášek jsme si mohli vybrat ze široké škály seminářů a workshopů, které probíhaly v paralelních sekcích.
Neméně zajímavou zkušeností pro nás byla možnost setkat se se zástupci firem, které nabízejí zařízení a materiály nezbytné pro výzkum a klinickou praxi v oblasti cytometrie a cytologie. Mohli jsme si projít širokou škálu dostupných protilátek, průtokových cytometrů a mikroskopů, které jsou v současné dostupné na trhu a uvědomit si tak velký progres v této oblasti. Současně jsme měli možnost projít si více než tři sta posterů a prodiskutovat s jejich autory problematiku, která je nám blízká.
 
Š. Šimečková a J. Remšík (držitelé Travel grantu ČSAC)
 
 
Spodek
Webadmin: tomas.kalina(zavináč)lfmotol.cuni.cz
©2008 design by R-VISION