Vrchní obrázek

 

ECDO 2016 Barcelona

24. konference European cell death organization (ECDO) se konala 28. - 30. září 2016 ve španělské Barceloně. Pro její konání byl vybrán Barcelona Biomedical research park umístěný v krásném prostředí přímořské promenády u pláže Barceloneta. 
Konference nesla podtitul „Cell Death in Health and Disease“ a tento rok se na její organizaci podílela evropská organizace COST Action PROTEOSTASIS BM1307, která prezentovala své zaměření a cíle při zahájení konference.
Na programu bylo mnoho přednášek špičkových světových odborníků ve výzkumu buněčné smrti. Přednášky byly rozděleny do sekcí zahrnujících různé formy a aspekty buněčné smrti, zvláště souvislost buněčné smrti s autofagií, nastavením buněčného metabolismu a se zánětlivými procesy. Mnoho přednášek se také týkalo role proteinů Bcl-2 rodiny v kancerogenezi a současné možnosti jejich terapeutického ovlivnění v léčbě nádorových onemocnění. Byly prezentovány též zajímavé nové poznatky o skládání komplexů s receptory smrti a následné aktivaci kaspáz, které se úzce dotýkají našich projektů.
Posterové sekce, konající se dva po sobě následující dny, zahrnovala více než 100 posterových sdělení. Měli jsme možnost s jejich autory prodiskutovat své a jejich výsledky, přístupy a dozvědět se více o nových metodách výzkumu buněčné smrti. Nejzajímavější z posterů byly prezentovány v rámci hlavního programu v tzv. flash talks. 

 

 
Spodek
Webadmin: tomas.kalina(zavináč)lfmotol.cuni.cz
©2008 design by R-VISION