Vrchní obrázek

Pro více informací a registraci klikněte na banner nebo zde


Pozvánky:
- Andrea Cossarizza, ISAC President-Elect (2016-2018)
- Tomáš Kalina, Předseda ČSAC, ISAC Councillor (2016-2018)

- Pozvánka v pdf ke stažení ZDEČeská společnost pro analytickou cytometrii (ČSAC)

Posláním společnosti je podporovat rozvoj cytometrie, zprostředkovávat výměnu zkušeností mezi členy a také se světovou cytometrickou komunitou (především ve spolupráci s ISAC).

 
 Co dělá ČSAC pro své členy:
-       organizuje konferenci Analytická cytometrie každé dva roky (s účastí vybraných zahraničních řečníků ze všech oblastí cytometrie)
-       pořádá vzdělávací akce (např. Motolský Minikurz, IAPG Flow course, Pardubice Flow course, Advanced immunophenotyping, B-klub)
-       podporuje Vámi organizované cytometrické semináře (finančně, organizačně, odborně)
-       uděluje ceny v soutěži o nejlepší publikaci s cytometrickou tématikou (cílem je zviditelnit zajímavé práce, poskytnout uznání kvalitním pracem)
-       poskytuje cestovní granty ČSAC pro mladé členy na cytometrické akce.
-       informuje o aktivitách ISAC a ESCCA
-    umožňuje kontakt s podobně zaměřenými kolegy a neformání výměnu zkušeností
 
Co můžete udělat vy pro ČSAC:

ČSAC je malou organizací a žije jen aktivitou svých členů
-       svým členstvím podpořit aktivity ČSAC
-       aktivně nabídnout spolupráci na tématech, jež se Vás týkají
-       zorganizovat seminář na téma, které Vám chybí
-       pomoci s obsahem webových stránek (doplnit odkazy, přeložit do angličtiny)

Situace vedoucí ke vzniku ČSAC v roce 2001:

Vážení a milí kolegové,

Jak bylo konstatováno již při přípravě konference "Analytická cytometrie I" přístrojové a metodické zázemí v řadě výzkumně (ale i klinicky) orientovaných laboratoří pracujících na buněčné úrovni a využívajících metody jako jsou např. průtoková cytometrie, sortování buněk, cytometrie s vysokým rozlišením (a další špičkové mikroskopické techniky), mikroarrays apod., doznalo v ČR za poslední období značného obratu k lepšímu.

To, co bylo nejvíce zmiňováno jako "dluh", je nedostatek komunikace a možnost vyměnit si zkušenosti na dostatečně vysoké odborné úrovni, které by reflektovaly naše specifické potřeby a byly perspektivní pro další systematickou práci využívající naznačené dynamicky se rozvíjející metodologie. Každá metoda, byť i špičková metodologie, má určitá omezení a limity uplatnitelnosti. Žádná neposkytuje sama o sobě vyčerpávající zdroj informací. Vždy lze doporučit i srovnání (korelace) s jinými přístupy. Všechny, zejména naznačené moderní metody, se bouřlivě rozvíjí. Proto není v silách jednotlivců zvládat existující množství teoretických informací a praktických dovedností.

To jsou některé důvody, které vyústily v rozhodnutí pokusit se vytvořit platformu pro výměnu odborných zkušeností formou přesahující náhodně iniciované aktivity. Domníváme se, že takovouto platformou se již stala Česká společnost pro analytickou cytologii (ČSAC). Přibližnou představu o dalších záměrech ČSAC si můžete učinit ze stanov společnosti (viz Stanovy ČSAC ).

 
Spodek
Webadmin: tomas.kalina(zavináč)lfmotol.cuni.cz
©2008 design by R-VISION